Chobits

12. dubna 2011 v 14:25 | ↔Yukari.chan↔^^ |  ANIME↔ recenze
Počet episod:24
Opening: Let me be with you by Round Table feat. Nino
Ending: Ningyo by Rie Tanaka

Chobits,jedna z těch anime,která se může pyšnit tím,že není snad ani jeden otaku,kteý by o ní neslyšel. Ačkoliv jsem měla v úmyslu roznést anime na kopýtkách,záveřečné episody mně od toho odradily :-) Spíš než to,dokonce jsem se přistihla že hltám to napětí a posunuji se nevědomky čím dál blíže k monitoru :-D Teprve až jsem ťukla nosem o obrazovku,tak jsem si toho všimla.

Ačkoliv tu pěji chválu,musím říct,že přelouskat se přes prvních 22 episod bylo mnohdy nad moje síly. Jednoduše...o děj se autoři moc nepředali a tak jsem občas zkončila slintající a spící na klávesnici :-D Veškerý děj se vlastně odehrává asi ve dvou posledních episodách. Jinak je anime sledem neuvěřitelně trapných scének,které jsou pro děti celkově nevhodné. Musím ovšem říci,že sledovat Chii, jak pod dost neurčitým popisem Hidekiho shání spodní prádlo bylo chvílemi i vtipné.

Celkově bych anime přiřadila spíše k žánru mecha-romanci. I když...musím říct,že robotci vypadají dosti přesvědčivě,což je na mecha nezvyk.

Tak dost tlachání,něco k ději.

Daleká budoucnost,kde každý,kdo na to má,vlastní vlastního osobního robota,tzv. persocona. Ti se od běžných lidí liší snad jen tím,že krom toho,že nejsou tak úplně z masa a kostí,tak míso uší mají jakési růžky (taky vidíte tu podobu s Elfen Lied?? Ovšem pozor Chobits je již z roku 2001 :)) ,ty mohou být jakéhokoliv tvaru a slouží k propojování persoconů na internet,ke spotřebičům,k jiným persoconům,nebo také mohou přijímat mobilní signál a fungovat tak jako chodící telefony.. :D

Nešťastný Motosuwa Hideki naprosto zdrcený tím,že se nedostal na univerzitu se přestěhuje do Tokya aby měl lepší šanci se vzdělávat a připravovat se na další ročník. Přitom slintá u vytrýny s nejnovějšími modely persoconů (pardon za přepis). Když ale zkonstatuje katastrofální stav své peněženky,jen zklamaně odchází domů. Štěstěna mu ovšem přeje a cestou najde u popelnic vyhozenou robotku,tak si ji celý bez sebe radostí vezme do bytu,kde se jí pokouší zprovoznit.

Posléze nastává nezapomenutelná scéna,kdy se snaží Hideki persocona zprovoznit :D Když se mu to nakonec podaří,vystřídá nadšení mírné zklamání,neboť robotek neumí vyslovit nic jiného než "chiii" a tak Chii dostala své jméno a začíná se vše učit od začátku od Hidekiho.

bla bla...pak z děje dlouho nic,jen několik vtipných,několik dojemných a několik hlavu zamotávajích scén...

Až na závěr se vysvětlí záhada,která zahaluje Chii,kdo jsou tzv. legendární Chobits,její stvořitele i vzájemné vztahy mezi postavami.

I když dějově je to nic moc,kresba taky mohla být lepší a rozhodně je sposta věcí co vytknout, i tak je Chobits velmi pěkné anime,které neurazí a zajisté zabije čas :-)
 


Komentáře

1 Akineko Akineko | Web | 12. dubna 2011 v 14:56 | Reagovat

aaah~ chobits to anime bolo jedno z mojich prvých ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama