Manga vysvětlivky O.1

10. dubna 2011 v 9:21 | ↔Yukari.chan↔^^ |  MANGA↔ žanry
Action
Action - akce
Definice: Zahrnuje našlapanou akci, tzn. souboje, násilí, či jiné formy agresivního chování.
Jsou tam výbuchy, bitky, nadávky? Jo, tak to je akce.


Adult
Adult - dospělý
Definice: stejně jako ve filmech pro dospělé, manga/anime zahrnuje zobrazování velmi násilného nebo erotického materiálu.
Rozplyzlé mozky a pohled do útrob vnadné krásky zespoda? I to tu můžeme očekávat.

Adventure
Adventure - dobrodružství
Definice: v tomto žánru se většinou hlavní postava vydává na cestu za svým štěstím.
Hlavnímu hrdinovi něco řachlo v bedně a takřka bez prostředků se rozhodne potulovat po světě za nějakým vyšším cílem? Proč ne?

Comedy
Comedy - komedie
Definice: kousek určený k pobavení. Lehký, humorný, občas dokonce směš...ně zábavný.
Hlavní hrdina často trpí talentem dostávat se do nesnází svou nešikovností či prostou smůlou. Ony to ani nemusejí být nesnáze, stačí i drobná sarkastická poznámka a čtenář/divák má problémy s udržením moči. Za takovým účelem - rozesmát nás - se často používá chibi kresba^^
Kus comedy se skrývá ve většině anime nebo mang.

Doujinshi
Definice: Doujin doslovně znamená "tatáž osoba" a shi je "časopis". Jedná se o fan-art (=fanouškovské umění - pozn. překladatele) inspirované již vyšlou mangou nebo anime od profesionálního umělce.
Takže uvidíte-li Sasukeho oblečeného jako Sněhurku a okolo něj skotačit 7x malého Naruta (narážka na 7 trpaslíků a klonovací jutsu), tak se neděste - není to reálné.

Drama
Definice: Pokud je manga/anime označováno jako drama znamená to, že je od čtenáře/diváka očekávána silná emoční odezva jako např. rozrušení či smutek.
V praxi to znamená, že je třeba si připravit kapesníčky, nebo čokoládu, protože to s vámi bude v průběhu děje pěkně lomcovat. Pozor - konec může být jakýkoliv!

Ecchi
Definice: Ecchi vyplnuje jakýsi šedý prostor mezi hentai (až pornografie) a non-hentai (běžným) žánrem. Sexy a šťavnaté? Jo! Nahotinky? Jen do jisté míry. Tento žánr má mnoho fanoušků.
Zkrátka hlavní hrdina (zpravidla muž) se ocitá v situacích, kdy se před ním vlní mohutná ňadra sevřená v těsných svršcích, nebo se mu naskytuje pohled na dívčiny kalhotky. Samozřejmě jej to rozrušuje, zvláště pak podaří-li se mu zabořit se tváří do již výše zmiňovaného výstřihu. Tento žánr bývá odlehčený, takže kombinovatelný s komedií.

Fantasy
Definice: Fantazie, kouzelné předměty, magické bytosti, vysněný svět... cokoliv jen ne všednost.
Jistě, hrdin(k)a se prohání na jednorožcích, hledá kouzelný prsten nebo tak něco. Nevím proč, ale nějak mě odpuzuje pohled na ty přehnané svaly >_>

Gender Bender
gender bender - ohyb pohlaví
Definice: Je vše, co se týká záměny pohlaví, od nanášení make-up, oblékání po výměnu těl.
Jej to je krásná holka! pomyslíte si. A ono se ukáže, že je to chlap! Nebývá také výjimkou, že se třebas děvče převleče za svého bratra, aby mohla studovat. Často směs komedií.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama